Mikao Usui, (japoński mnich buddyjski) opracował Reiki podczas duchowego odosobnienia w połowie XIX wieku, choć zawsze twierdził, że jedynie „odkrył na nowo” starożytną technikę uzdrawiania, która już istniała, ale dawno została zapomniana.
Zastosowanie Reiki
Praktyka Reiki opiera się na terapeucie, który poprzez swoje ręce przekazuje Reiki (energię życiową) pacjentowi, którym może być on sam lub inna osoba (obecna lub nie w czasoprzestrzeni), w celu złagodzenia lub próby wyeliminowania dyskomfortu i chorób. Ponieważ jednak Reiki jest energią uniwersalną, zabiegi mogą być kierowane również do innych istot żywych, takich jak zwierzęta, rośliny czy sytuacje.
Jest to energia nieszkodliwa, bez skutków ubocznych, jest praktyczna, bezpieczna, skuteczna i kompatybilna z każdym innym rodzajem terapii. O tym, gdzie możesz praktykować wszystkie rodzaje terapii dowiesz się w https://infonaleczow.pl
Metoda Reiki opiera się na hinduistycznym przekonaniu, że prawidłowy przepływ energii witalnej przez poszczególne czakry jest tym, co zapewnia dobry stan zdrowia organizmu. Zgodnie z tym przekonaniem, nieprawidłowe funkcjonowanie lub blokada energii w jednej lub kilku czakrach byłaby tym, co powoduje lub pogłębia zły stan zdrowia, dając początek chorobom i zaburzeniom. Metoda polega na skierowaniu energii Reiki do czakr osoby chorej (odbiorcy), odblokowaniu ich i wzmocnieniu procesu zdrowienia odbiorcy. Reiki nie może zastąpić leczenia medycznego, choć może być stosowane w sposób uzupełniający.
Reiki sięga daleko poza ciało fizyczne. Może być skuteczną metodą leczenia, w wykwalifikowanych rękach, na wiele fizycznych i psychologicznych dolegliwości i zaburzeń, takich jak lęk, stres, bezsenność, artretyzm, migreny, problemy gastryczne, a także działa jako uzdrowiciel głębokich blokad emocjonalnych.
Jest to energia zapobiegawcza i uzdrawiająca. Może pomóc w terapiach detoksykacyjnych, zmniejsza skutki uboczne wszelkiego rodzaju zabiegów, w tym na przykład chemioterapii. Przyspiesza czas powrotu do zdrowia i poprawia ogólną kondycję osób zdrowych lub chorych, ponieważ równoważy energie, uwalnia emocje, rozwija świadomość, zwiększa kreatywność i podnosi energię życiową.
Konkretne zastosowania Reiki
- Kontuzje: W celu przyspieszenia procesu gojenia i leczenia urazów kostnych. Aby zmniejszyć stan zapalny w zwichnięciach, wyleczyć naderwane mięśnie itp.
- Zakażenia: Pomaga organizmowi zwiększyć zdolność do zwalczania chorób wirusowych poprzez pobudzenie układu odpornościowego.
- Nowotwory: Reiki jest stosowana w połączeniu z chemioterapią, aby pomóc organizmowi utrzymać siłę fizyczną potrzebną do zabiegów.
- Depresja: Reiki służy do zrównoważenia ludzi energetycznie i duchowo.